Starostlivosť o telo

Ak hovoríme o starostlivosti o náš zovňajšok, tak jednoznačne najviac skloňujeme tipy na omladenie pokožky tváre. Na tej si totiž môže okolie najskôr všimnúť prvé vrásky a je zároveň pre každého najviditeľnejšia. Často nám však popri tom uniká, že prvé známky starnutia zaznamenáme na inej časti tela. A tou sú naše ruky. Sú totiž najviac namáhané, prichádzajú do kontaktu či s prašným prostredím, alebo inými chemickými prostriedkami, ktoré ju viac ničia. Ruky vždy, na rozdiel od pleti, prezradia skutočný vek. Jediné, čím ich zachránime, je správna starostlivosť.

Omladenie pokožky

Zmeny viditeľné okamžite

Profesionálna starostlivosť

Zdravotné aj estetické účinky

Maderoterapia

Maderoterapia (terapia drevom) je masážna technika, respektíve uplatňovanie dreva na terapeutické a estetické účely .Založená je na použití anatomických prvkov vyrobených z dreva, čo predstavuje 100% prírodnú terapiu bez alergických reakcií kože. Táto terapia predstavuje oveľa kvalitnejšiu formu masáže v porovnaní s už známou klasickou masážou a je určená osobám s disproporčnými, lokalizovanými tukovými usadeninami, prebytočnou vodou, toxínmi v podkožnom tkanive, vráskami a celulitídou.                   
Maderoterapia stimuluje a zlepšuje rovnováhu energie, zmierňuje stres a uvoľňuje bolesti svalov a kĺbov. Použitie tejto terapie je tiež rozšírené i na estetické účely, pretože môže byť použitá  na získanie pevnosti tela, napnutia kože, zníženia a lokalizovania počtu tukových buniek, vrások na tvári a iných častiach tela, vylučovania toxínov, prebytočnej vody a celulitídy.

Pred samotnou masážou sa pokožka natrie anticelulitídnym olejom, ktorý stimuluje krvný obeh, pomáha spaľovať a odbúravať tuky, tonizuje pokožku a pomáha účinne bojovať proti celulitíde.

Olej vyživuje a zvlhčuje pokožku, zvyšuje jej pružnosť, pomáha spomaliť proces starnutia pokožky, pomáha redukovať jemné vrásky, robí pokožku hladkou, pevnou a napnutou. Potom začíname masírovať jednotlivé partie tela rôznymi drevenými valčekmi .

 Maderoterapická masáž rozbíja tuk uložený pod kožou , prekrvuje problémové oblasti a naštartuje lymfatický systém.  Tým, že sa pokožka prekrví, aj najmenšie krvné vlásočnice sa naplnia krvou začne sa proces detoxikácie organizmu.  Masážou sú bunky lepšie zásobované výživnými látkami a kyslíkom, zatiaľ čo škodliviny a opotrebované látky sa rýchlejšie vylúčia z organizmu.

Po masáži sa na pokožku natrie anticelulitídny krém, ktorý :

  • podporuje detoxikáciu tela, regeneruje tkanivá, má spevňujúce, hydratačné a  regeneračné účinky, oživuje výmenu látok, stimuluje krvný obeh, posilňuje cievny systém, zvyšuje príjem kyslíka v bunkách a tonizuje pokožku

 pokožka sa následne zabalí na 20 minút do zavinovacej fólie,  ktorá  znásobuje účinky maderoterapie a  použitých kozmetických prípravkov.

Už po pár  sedeniach môžete vidieť prvé zmeny nielen v zredukovaní celulitídy, ale i v zmene celkovej kvality pokožky, nohy sa odvodnia, zmenšia objem a podkožný tuk sa začne pravidelným prekrvovaním “topiť.”

Kombináciou  maderoterapie , anticelulitídneho oleja a zábalu sa  všetky hore spomínané účinky mnohonásobne zosilňujú.

Depilácia

Depilácia je dočasne odstránenie chĺpkov. Medzi najpopulárnejšie spôsoby odstránenia nežiaduceho ochlpenie na tele s dlhodobým účinkom patrí depilácia pomocou vosku.

Odstráni aj najjemnejšie chĺpky na tele, avšak chĺpky musia mat patričnú dĺžku.

Teplý vosk pôsobí hlboko, takže je schopný odstrániť chĺpok spoločne s koreňom a to spôsobuje že chĺpok dorastá pomalšie, je jemnejší a tenší.

Depilácia vydrží až niekoľko týždňov (3-4).

Parafínovy zábal rúk

Parafín je mimoriadne bohatý na minerálne látky, je tiež cenným zdrojom vitamínu E ktorý pomáha bojovať proti starnutiu pleti. 

Kozmetický parafín prehrieva, uvoľňuje, zvyšuje krvný obeh a podporuje cirkulácia živín v koži.

Počas zabalí dochádza k predaniu tepla s účinných minerálov, využíva sa aj pri chorobách pohybového aparátu, pri chorobách reumatickej artritídy, uvoľňuje stuhnuté a bolestivé kĺby a je vhodný na suchu a popraskanú pokožku.

Parafínove zábaly teda predstavujú procedúru ktorá kombinuje zdravotné aj estetické účinky a pokožka po zábale zostane zamatovo hebká.